Home O Klofu

Kalendář událostí

<<  Březen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Přihlášení


Klof - Klub oseckých fotografů

Vážení spoluobčané,
dovolujeme si Vám oznámit, že jsme v našem městě založili fotografický spolek KLOF. Předem uvádíme, že jsme jen volným sdružením amatérských fotografů. I tak máme ambice stát se trvalou součástí kulturního života v Oseku, dokumentovat život města a jeho proměny, pořádat výstavy, fotovýlety a workshopy. KLOF má však primárně sloužit jako platforma pro setkávání lidí se zájmem o fotografii. Pokud mezi ně patříte, neváhejte nás kontaktovat. Jednou z možností je webová stránka www.klof.cz, kde se dozvíte místo a čas našich schůzek, případně zde najdete kontakty na členy klubu.
Pokud jste přáteli klasické či digitální fotografie, rádi o fotkách diskutujete, chcete svá díla prezentovat na veřejnosti, máte zájem nechat si poradit, nebo rady naopak rozdávat, pak jste mezi námi srdečně vítáni.

 

Něco málo z historie

Založení klubu se datuje ke spuštění jeho internetových stránek www.klof.cz čili 25.3.2009. Podnět k jeho vzniku dal projekt Osecká clona, který měl za úkol uspořádat fotografické setkání členů Klubu digitální fotografie www.dfklub.cz v Oseku. Při realizaci tohoto projektu se setkali dva zakládající členové a osečtí patrioti Mgr. Jan Sklepník a Martin Hozák a usnesli se, že by měl vznikout  fotoklub, který bude styčným bodem pro setkávání lidí se zájmem o fotografii v Oseku a širokém okolí.

Plánovaná akce Osecká Clona 2009 se uskutečnila o první květnový víkend roku 2009 a sjeli se na ni amatérští fotografové z různých koutů České republiky. Akce vyvrcholila výstavou  (Virtuální výstava Osecká Clona) , která se konala v městeském informačním centru v Oseku.

Mimo Oseckou clonu stihl klub uspořádat v roce 2009 množství malých fotoakcí a setkání, mimo jiné například výlet do italských Dolomit, Českosaského Švýcarska. Klubová členská základna se rozrostla o další členy z Oseka, ale také Litvínova, Chomutova, Hrobu, Teplic. Webové stránky se rozrostly o množství funkčností, článků, rubrik a hlavně fotografií.

 

Něco málo z budoucnosti

Do budoucna se klub chce nadále věnovat fotografické činnosti, pokračovat v projektu Osecká clona a navázat na něj dalšími ročníky, pořádat setkání a fotovýlety, webové stránky rozšířit o historii Oseka a okolí, prostě se aktivně účastnit na kulturním dění v našem regionu.

 

Pokud se vám naše aktivity líbí, zde se můžete zaregistrovat. 

Pokud chcete podpořit návštěvnost našich stránek, zde si můžete stáhnout "reklamní" banner.

klof468x60

 

V případě, že máte nějaké dotazy nebo náměty, pište do návštěvní knihy nebo na mail admin(zavináč)klof(tečka)cz.

 
© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.