Home

Kalendář událostí

<<  Leden 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Přihlášení


Nápověda pro klofí Pokec Tisk Email
Napsal uživatel NemazatNemazat   
Středa, 13 Únor 2013 21:59
help
Help

Jak se do Pokecu dostanu?

V levém hlavním menu najdete odkaz „Pokec“ a stejně tak na hlavní obrazovce vpravo úplně dole, pod seznamem aktuálně připojených kolegů "Přejít do kecací místnosti" a nebo přímo odkazem http://www.klof.cz/pokec .

 
Co Pokec umí?

Je to jednoduché Chatovací okno, které je určeno ke krátkodobé výměně názorů. Uvidíte zde posledních 50 příspěvků všech připojených. Je možno vkládat obrázky, video, odkazy, formátovat text, vybrat si barvu textu, kterým  budete psát …

Další důležitou možností je soukromá koverzace.

pokec

 

 

 

 

 

 

 

Popis okna

Horní menu obsahuje 7 ikonek.
Levou ikonkou si určujete váš stav – Červená offline, zelená online, oranžová momentálně mimo ;-)
Další vypíná a zapíná zvukové upozornění na nový příspěvek.
Ikonka ozubeného kolečka je pro nastavení barvy vašeho textu a obsahuje důležité tlačítko „Zpoždění výstupu“, které vám odstraní případný problém s rolováním textu na poslední příspěvek v okně zpráv.
Žlutá ikonka vypíná panýlek smajlíků dole.
Ikonka s hodinami vás přesměruje na historii příspěvků.
Otazník je nápověda pro BBCODE čili pro ikonky nad oknem pro zadávání textu – zápis můžete dělat i ručně.
A poslední důležitá ikonka zeměkoule vám přepne chat do samostatného okna. Takže můžete brouzdat a máte otevřené okno pro chat.

Pod ikonami je seznam právě připojených kecálků a pod ním se zobrazují avataři uživatelů s nimiž máte soukromý hovor – viz . níže.

Napravo je hlavní okno s příspěvky, kde vidíte čas vložení, avatara, jméno a samotný příspěvek. Obrázky a odkazy se zobrazují jen jako klikatelný text.

Okno pod tím se zobrazí po kliknutí na jméno jiného uživatele a je jím možno navázat či ukončit soukromý chat, zhlédnout profil uživatele. Administrátor může odstraňovat příspěvky uživatele, skrývat je a také dávat uživateli ban (vyloučit z diskuze) na určitý čas.

 

Psaní textu

Jednoduchá záležitost, klávesa Enter pošle text do hlavního okna s příspěvky. Vkládání kódů a smajlíků by už snad měl zvládnout každý ;-) Jinak je tam také nápověda ;-)

Soukromé špitání

Kliknete na jméno uživatele, s kterým chcete špitat ať již nahoře v seznamu či v hlavním okně se zprávami. Otevře se vám okno pod hlavním oknem a nad oknem pro vkládání textu, kde se vám objeví mimo jiné odkaz „Soukromý“. Kliknete na něj a objeví se vám samostatné okno vpravo. Tam když budete psát , tak příspěvky uvidí jen dotyčný uživatel.
POZOR!!!! Musíte oba dva udělat stejnou výše popsanou proceduru. Ono se neobjeví samo ale jen po kliknutí n odkaz „Soukromý“!
V případě že máte vícer lidí na špitání, tak uvidíte pod seznamem všechny avatary uživatelů, se kterými si špitáte a přepínáte se na jednotlivé konverzace pomocí těchto avatarů.
Dostanetete-li špitací příspěvek od jiného uživatele, se kterým nemáte zrovna aktivní okno, tak se Avatar označí červenou linkou a vy se můžete na toto okno přepnout.

 

Nic složitého a tak hurá do chumlu ;-)

Aktualizováno Středa, 13 Únor 2013 22:22
 
© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.