Home Články, komentáře Události, komentáře Cyrilometodějský fotovýlet

Kalendář událostí

<<  Únor 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Přihlášení


Cyrilometodějský fotovýlet Tisk Email
Napsal uživatel Jan Sklepník   
Úterý, 07 Červenec 2009 17:59
Není Švýcarsko jako Švýcarsko. A protože jsme v Klofu všichni vesměs patrioti, Předseda v akcivyrazili jsme v den památky našich věrozvěstů na výlet do toho českosaského. Kromě pohlavárů Klofu byli mezi účastníky zájezdu Kom a jeho skoromanželka Gábina a známý teplický fotograf Martin Zíta. Kom udělal hned na začátku geografické faux pas a informoval nás, že si tedy zaplatil týdenní poukaz s polopenzí  k Bodamskému jezeru. Jako pedagog jsem cítil povinnost uvést vše na pravou míru, a tak Kom odložil odjezd o den a vydal se přeci jen s námi směr Hřensko. Tímto ho zdravíme do země sýrů, čokolády, hodinek a přímé demokracie.

 
 

 
Panorama u KomůrkovýchCesta byla komfortní a jistě ji zpestřila panoramatická střecha vozu skoromanželů Komůrkových. Detailní zprávu o počasí nahradím prostým konstatováním, že při průjezdu Děčínem pršelo tak, že i navigace vozu francouzské výroby  začala hlásit, že dál už prostě nejede. Předseda Hozák poprvé neúspěšně nabízel něco ze své bohaté zásoby Tatranek.     
Počasí se umoudřilo a čekalo nás první zastavení - koryto Suché Kamenice. V době záplav se jméno této říčky jevilo jako zavádějící. Také vlhkost vzduchu názvu příliš neodpovídala. Předseda Hozák by mohl vyprávět. Chvílemi se nám zdálo, že na něm kondenzuje veškerá vodní pára z celého údolí. Z fotografického hlediska se však tomuto místu nedalo nic vytknout - potůček, hmla a paprsky slunce tvořily nádhernou atmosféru. O zábavu se jak jinak staral sám předseda. Předvedl dokonce i jedno velmi zdařilé akrobatické číslo.

Turistická atrakce na KřiniciDalší zastávku - říčku Křinici - budeme mít jistě všichni spojenou s příjemným posezením v místním zájezdním hostinci. Guláš byl skvělý. Poté, co předseda opět neudal žádnou Tatranku, jsme se vydali po značené turistické trase a spáchali několik záběrů Křinice.Instruktáž v použití odrazné desky
Přesunuli jsme se do Jetřichovic. Cestou na Mariinu vyhlídku jsme hovořili o využití tamní ozdravovny. Světlo do diskuze vnesl až Kom, který přednesl těžko uvěřitelné, leč jediné možné vysvětlení zpustlosti celého areálu.  Vyhlídka byla nádherná, viditelnost dobrá, turistů málo, kyslíku málo... Vrcholové skupinové foto rybím okem bude jistě přínosem pro kroniku našeho klubu.
Zbývá jen poděkovat - Martinovi za nápad, Komovi, Gabče a nejmenované francouzské automobilce za dopravu, předsedovi za nabídky české oplatkové klasiky a dohromady všem za pěkně strávený den.
Aktualizováno Sobota, 30 Leden 2010 01:10
 


Další články tohoto autora

Nemáte oprávnění psát komentáře.

© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.