Home Články, komentáře Události, komentáře Zastávka na Měděnci

Kalendář událostí

<<  Únor 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Přihlášení


Zastávka na Měděnci Tisk Email
Napsal uživatel Jan Sklepník   
Pondělí, 21 Únor 2011 22:12

IMG_5592faBloček bonzáček, který po jakékoliv domácí či zahraniční akci KLOFu vždy spolehlivě poskytuje dostatek historek, pikantností, hlášek, případně důkazního materiálu pro orgány činné v trestním řízení zůstal tentokrát prázdný. Nebylo to snad proto, že by Klofáci nepáchali další zvěrstva, ale jednoduše proto, že jsem ho zapomněl doma. Tuto chybu již nikdy neudělám, přestože většina členů nebo sympatizantů klubu by si to dozajista přála. Nevadí, mám výbornou paměť, která znamenitě funguje na základě brilantních asociací.

Asociace první – Cheza. Litvínovští hokejisté mají v letošní zpackané sezoně alespoň jednu malou útěchu. Získali na svou stranu dalšího oddaného fanouška. Stal se jím minulou sobotu náš milý předseda Hozák. Škoda jen, že předseda na domácí zápasy netrefí. Litvínovský hokejový svatostánek hledal předseda v Záluží marně. Naštěstí si Jirka Komůrka, který úzkostlivě předsedu na místě srazu v 6,15 u stadionu vyhlížel, stopl luxusní vůz francouzské značky s usměvavým pseudoitalem Zítou za volantem. Letos chci předsedu o narozeniny překvapit – daruji mu mapu Litvínova s vlastnoručními podpisy celého A mužstva. Tak mu to, prosím, neříkejte, bude to překvapení.

Asociace druhá – Zeman. Bodie, Doyle, Dampsey, Makepeacová a Honza Zeman. To jsou mí akční hrdinové z dětských let. Prvním zastavením Honzy Zemana z kultovního 30dílného seriálu byla malá vesnička kdesi v Krušných horách. Znělku tohoto trháku si pamatuji dobře, ozve se známá melodie a již si to Honza vykračuje, kapli na Měděnci v zádech. A toto místo se symbolicky stalo i naším prvním fotografickým zastavením.

 

Asociace třetí – Burda. Kaple na Měděnci se však kupodivu nestala hlavním objektem fotografických pokusů členů klubu. Vůbec se tomu nedivím a nebudu to ani dále rozvádět. Snad jen vysvětlení pro mladší ročníky – Burda byl (je) slavný módní časopis, ve kterém vycházeli moderní střihy západního stylu, podle kterých na nás naše maminky šily. Myslím, že urostlý pejsáček s čistě východními rysy by tam i dnes působil exoticky, takže tam radši ty moje fotky neposílejte.

Asociace čtvrtá – Kouličky. Další zastávkou našeho putování bylo údolí, jehož jméno si nepamatuji.  Co však vím jistě je, že předseda Hozák má ve své ženě Markétě opravdovou oporu. První dáma KLOFu mu bezmezně důvěřuje. Její „Martí, to udržíš.“ je toho jasným důkazem. Zvlášť ve chvíli, kdy expoziční časy vycházely kolem 1 s, jsou její slova vyznáním, které by potěšilo nejednoho fotoamatéra. Drahý italský stativ Manfrotto se tak v případě našeho prezidenta jeví jako zcela zbytečná investice. Jsem přesvědčen, že ledové kouličky bude mít Martin ostré.

Asociace pátá - Bludišťák. Kolega Zíta, projektový manažer, gurmet a bavič formátu Televarieté v jedné osobě, se tentokrát držel stranou. Zaregistroval jsem ho vlastně jen dvakrát. Poprvé, když si ve stylu Michelinského průvodce objednával pangase s křenem, podruhé, když si udělil tři bludišťáky za to, že v labyrintu temných chodeb místního kulinářského doupěte našel WC. Možná byl nesvůj proto, že mu jeho nemaštěné brambory snědl Jarda Panoch.

Asociace šestá – Auto snů. Až teď si uvědomuji, že se Zíta začal přece jen projevovat, sice až posléze, ale začal. Vzpomínám si totiž matně, že ještě než jsem při cestě na poslední zastavení – Kalek - usnul, zaslechl jsem část Martinovy přednášky o funkcích jeho vozu. V záplavě zkratek RSS, EPD, FGH, ABS, HDI nebo BMI jsem se ztrácel. Vzbudil mě až hlasitý smích. To prý zrovna Kom dovyprávěl svůj osmý vtip o zajícovi a medvědovi. Jelikož ještě neodbyla dvaadvacátá hodina, další Komovy historky zde vyprávět nemohu. Ovšem tu o žmolku mu určitě při nějakém setkání připomeňte, stojí za to. No a ta o příslušnici jisté etnické menšiny, pendreku a bujarém večeru vlastně taky. Obvykle moc nevěřím historkám, které Kom začíná tak, že se staly jednomu jeho kamarádovi. Takového kamaráda má asi každý z nás a většinou se mu stává to, co nám by se určitě stát nemohlo :)

Jak dopadl fotovýlet z kvalitativního a kvantitavního hlediska si netroufám hodnotit, konec konců to uvidíme v naší fotogalerii. Pozitivní zprávou je, že se náš klub opět rozrostl. Malý Jiřík Komůrka se stal nejmladším členem KLOFu. Viděl jsem jeho foťák – asi Nikon. Přeju mu dobré světlo.

Reportážní foto z akce zde.

Aktualizováno Středa, 23 Únor 2011 15:02
 


Další články tohoto autora

Nemáte oprávnění psát komentáře.

© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.