Home Články, komentáře Události, komentáře Klofí cesta za "popkulturou"

Kalendář událostí

<<  Leden 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Přihlášení


Klofí cesta za "popkulturou" Tisk Email
Napsal uživatel Jan Sklepník   
Úterý, 13 Duben 2010 22:20

Haló, haló, vysílá Rádio Klof. Zprávy z kultury.

DSC_4839Ve vedení Klofu nejsou žádní barbaři. Jsou to lidé světa znalí, sečtělí, s přehledem všeobecným i ryze kulturním. Vždyť jen výčet diskutovaných témat z oblasti literatury z poslední doby hovoří za vše. Karafiátovi Broučci (analogie s Čapkovým Ze života hmyzu), Neználek na Měsíci (kam se hrabou francouzští encyklopedisté), Honzíkova cesta, kap. Družstevní vajíčko (K. Marx - Kapitál). Četbu televizního programu jsem zprvu předsedovi dokonce ani nedovolil do seznamu přečtené literatury zařadit. Povolil jsem až při zjištění, že jedinou jeho další položkou je recept na přípravu  italských těstovin. Předseda se samozřejmě nezapomněl pochlubit, že onen kuchařský předpis na lehký a zdravý pokrm Italům vylepšil přidáním čínské vepřovky. Ale zpět.

Osvícený primas našeho spolku zavelel o nedělním dopoledni k návštěvě výstavy fotografií Davida Webera FACE TO FACE MUSIC. Jako správný otec a manžel si na cestu přibalil ženu Markétu a přesně jednu polovinu svých dětí - dceru Anežku. Růžový kočárek s panenkami Barbie byl jasným signálem pro všechny kolemjdoucí. Cesta do oseckého ITC se nesla v duchu menší pře mezi mnou a předsedou o tom, kdo z nás dvou by mohl být Ken.

DSC_4844Prohlídka vystavených fotografií byla provázena jedním trapasem za druhým. Nejprve jsem se musel přiznat, že světoznámého Davida Webera vůbec neznám. V zápětí zase musel připustit předseda, že nezná žádnou z vyfocených hvězd hudebního nebe.

Po zběžné obhlídce fotek a konstatování, že tam "má plno přepalů", uviděl znechucený předseda zapomenutou návštěvní knihu. Myslím, že tuhle chybu už David Weber nikdy neudělá. Strohé konstatování našeho nejvyššího, že mu výstava přijde tematicky jednotvárná, si asi autor za rámeček nedá. Poté co byl svou ženou upozorněn, že se nachází na výstavě koncertní fotografie a že se tudíž jistá tematická shoda na jednotlivých fotografiích dá čekat, ba že je možná dokonce i záměrem, ze svých přísných komentářů trošku ubral.DSC_4842

Asi kvůli špatnému svědomí také donutil dceru Anežku, aby panu Weberovi do návštěvní knihy nakreslila alespoň obrázek. Povedená malba zřejmě měla napravit jeho nemístný komentář. Musím se přiznat, že když jsem viděl kresebný počin malé Anežky, neodolal jsem a chtěl jsem rovněž něco přimalovat. Myslím, že kreslím lépe než Anežka. Ostatní si to ale nemysleli. Takže jsem svůj pokus nakonec vzdal.

DSC_4845Pěkný nedělní den jsme s předsedou zakončili na hradě Rýzmburku. Fotili jsme materiál pro připravovanou výstavu o tomto oseckém skvostu. Před návštěvníky zříceniny jsme předstírali profesionály, zaujímali jsme při focení různé krkolomné pózy a používali odbornou terminologii. Podařilo se mi rovněž zachytit předsedu při práci. Divák jistě ocení smyslný pohled a důstojnou pozici. Telefonát s druhým místopředsedou Zítou nám alespoň na chvíli připomněl, že kdesi v dáli máme ještě jednoho oddaného spolupracovníka Smích

Toť vše, pěkný zbytek dne Vám přeje Rádio Klof.

Aktualizováno Úterý, 13 Duben 2010 22:31
 


Další články tohoto autora

Nemáte oprávnění psát komentáře.

© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.