Home Články, komentáře Události, komentáře Fotovýlet s Liškou

Kalendář událostí

<<  Leden 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Přihlášení


Fotovýlet s Liškou Tisk Email
Napsal uživatel Jan Sklepník   
Úterý, 17 Listopad 2009 13:18

Štěpánovská zastaveníNe každý si váží své funkce. Najdou se i takoví místopředsedové, kteří raději upřednostní vlastní potěr před kamarády fotografy. Dávají tak svým ratolestem přinejmenším špatný příklad. Navíc když jsou to ratolesti tak vnímavé a nadané, že už v pěti měsících plynule hovoří mateřským a komunikativně jedním světovým jazykem (viz článek Quanta cerasi, tanta agriotto). Se ztrátou druhého místopředsedy jsme se vyrovnávali těžko. On byl totiž jediným, kdo znal přesné souřadnice cíle našeho dalšího klofího fotoputování na trase Štěpánov - Číčov.

Předseda - organizátor

Nedalo se nic dělat, museli jsme druhou listopadovou sobotu vyrazit do Českého středohoří v okleštěném složení. Kromě stálic (Myslím tím sebe a předsedu, kdyby někdo pochyboval, o kom hovořím!) se na výpravu přihlásil i nadějný litvínovský fotograf Kom, Lendule, Kačka a nová členka Corti, která se kupodivu nezalekla ani předsedovy GPS hádanky a našla místo našeho srazu. Málem bych se zapomněl zmínit o Předseda - odhodláníposledním účastníkovi expedice, kterého předseda moudře dosadil na místo navigátora. Ondřej Liška, který se ozýval z předsedovy zánovní navigace, byl úžasný.  Zabloudit se nám podařilo během výpravy hned třikrát. Liškovo "Doprava, teda vlastně doleva" dobře dokreslovalo předsedovu nerozhodnost při řízení našeho fotoklubu. Tímto bych rád skromně oznámil svou kandidaturu do předsednických voleb. Seznam věcných darů a finančních odměn za váš hlas najdete v příloze pod tímto článkem.

Předseda - pochybující Prvním zastavením bylo místo mezi Štěpánovem a Lukovem známé z fotografií Martina Zíty, Pavla Záhorce či Dana Řeřichy. Úžasné krajinné linie a nádherné, podzimně zbarvené stromy nás na nějakou tu chvilku zabavily. Zajímavým úkazem bylo  především fialové zabarvení oblohy právě ve chvíli, kdy jsem exponoval. Ostatní takové štěstí bohužel neměli. Po obědě v jednom ze zájezdních hostinců (1x segedínský guláš, 1x čočka, 3x španělský ptáček, 1x rýže s čímsi) jsme se odebrali na průzkum okolí restaurace. Úchvatná křižovatka,Kom - nahoře na hoře rozorané pole, jehož velkou část jsem na botách dovezl až domů, šípky, kopeček, opadaná hrušeň, koleje, šnečí ulity, rybník, traktor s chemickým posypem. Doufám, že jsem na nic nezapomněl a že řidič traktoru nakonec pochopil můj fór o tom, že jsme z Inspekce životního prostředí.

Na fotkách Dana Řeřichy vypadal pohled z vrchu Číčov trošku jinak, než jak si ho budu pamatovat já. Počasí prostě nepřálo. Hustá mlha prakticky znemožnila veškeré naše fotografické pokusy. Zpáteční cesta, nebudu-li počítat desetikilometrovou zajížďku díky další navigační chybě, proběhla v poklidu. Akci i tak prohlašuji za úspěšnou. Na závěr by mě zajímalo, kdo po přečtení zmínky o finančních odměnách za hlas v předsednických volbách odroloval na konec tohoto článku :)

A zde najdete reportážní foto.

Aktualizováno Sobota, 30 Leden 2010 01:04
 


Další články tohoto autora

Nemáte oprávnění psát komentáře.

© Copyright Klof • Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu autora je jakékoli užití fotografií či textů zakázáno.